1.kolo latte art jam Bratislava, Café Café

plagat

Súťaž je putovná a SCA ju organizuje vždy s konkrétnou kaviarňou, ktorá má dobrý vzťah ku káve a jej príprave. Prvé kolo bolo minulú nedeľu v Bratislave v café café na Ventúrskej 2. V menšom, ale zato bezprostrednom priestore sa stretlo 8 súťažiach a slušná porcia fanúšikov. Pozrieť sa prišli aj Štepánka Havrlíková a Roberto Trevisan z českej Školy kávy, bol tu aj Jozef Augustín.

Z čoho je ten Latte Art Jam

Tulipán

Kristián BeneZ kávy predsa. Je to minisúťaž v kreslení na kávovú penu, teda čosi ako liga latte art. Slušne rozbehnutá je napríklad v susednom Maďarsku, ale napríklad aj v Grécku. Popri súťaži sa samozrejme debatuje, improvizuje a skúša. Na rozdiel oproti veľkým súťažiam, tu o výsledku rozhodujú hostia podniku, v ktorom sa akcia koná. Jednoducho a priamočiaro – dvihnutím ruky. Na začiatku si súťažiaci vylosujú čísla, z nich sa zostaví pavúk a nastúpia proti sebe dvojice. Každý urobí svoju kávu a hostia hlasovaním určia, ktorý obrazec sa im páčil viac. Víťaz postupuje do ďalšieho kola. Obrazce na kreslenie sú vopred určené, len vo finále majú baristi voľnú ruku.

Páčilo sa mi, že akcia je vlastne pre všetkých. Diváci môžu bezprostredne pozorovať baristov pri práci a priamo hlasovať o víťazovi, kávičkári sa zasa môžu dosýtosti vyblbnúť.

Kto si prišiel zadžemovať

Aj keď bola zo začiatku účasť neistá, nakoniec mala Latte Art Jam 8 súťažiacich: Miriam Szabóová, Lukáš Podbehlý a Dominik Novák (všetci traja z Nových Zámkov), Stano Cibuľa (Zvolen), Peťo Ondrejka (Komárno), Vlado Kmec (Prešov), Péter Cserkó (Budapešť), Kristián Bene (Nitra).

Tým, že bola súťaž komorná, hralo sa s kávou pomerne uvoľnene. Po prvých kolách sa do finále dostal aktuálny majster Slovenska v latte art Stano Cibuľa a Péter Cserkó, ktorý podobné akcie organizuje v Budapešti. Nakoniec vyhral Péter a na treťom mieste skončil Peťo Ondrejka.

Stano proti Péterovi

Zprava: Péter Cserkó, Stano Cibuľa a Peter Ondrejka

Nešlo o ojedinelú akciu, budú nasledovať ďalšie, až sa z nich možno stane putovná súťaž. Ďalšie kolo by sa malo konať 10. decembra v Prešove. Podrobné info ešte upresníme.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s