MSVK barista 2010

Po ročnej prestávke pod novým vedením asociácie S-C-A ( slovak coffee association ) , sa v
dňoch 21 . -24 . január 2010 uskutočnili oficiálne majstrovstvá Slovenska v príprave kávy v troch
nasledujúcich discipínach . Súťaž prebiehala v priestoroch Incheba Bratislava počas výstavy Danubius Gastro 2010 za veľmi silnej podpory divákov .
Slovak Barista Championship 2010 .
Súťaž pozostávala zo semifinálového kola , kde prvých 6 súťažiacich malo zabezpečný postup do
piatkového finále . Pravidlá sú striktne určené celosvetovou neziskovou organizáciou SCAE ( speciality coffee assn. Of europe ) , ktorej slovenská „SCA“ je členom . Na pravidlá a taktiež na súťažiacich dohliadala medzinárodná porota , kde okrem iných zvučných mien bol predsedom (head of judge ) autorizovaný tréner SCAE a víťaz svetového šampionátu Coffee In Good Spirit , Tasos Delichristos .
V piatkovom finále sa rohodovalo zo 6 postupujúcich , kde kvalita a prednes súťažiacich bol vyrovnaný . V konečnom zúčtovaní sa víťazom stal Stanislav Cibuľa ( majster slovenska 2007 ) s celovým počtom bodov 470 , na druhom mieste skončil s celkovým počtom bodov 433 Marian Galuška ( majster slovenska 2008 ) .
Tretie miesto získala súťažiaca z Hotelovej Akadémie Dagmar Strachanová s celkovým počtom bodov …… .
Ceny viťazom odovzávala Miss Slovensko 2009
Barbora Franeková z agentúry Forza ( www.forza.sk  ) . Srdečne blahoželáme .

barista30

* foto – zľava Marian Galuška(2.miesto),Stanislav Cibuľa (1.miesto),Dagmar Strachanová(3.miesto) ,miss slovensko Barbora Franeková

 

Taktiež patrí poďakovanie sponzorom , bez ktorých by nebolo možné súťaž organizovať a pomocnému tímu dobrovoľníkov a organizátorom . Všetky informácie o pravidlách , galériu , výsledky nájdete na oficiálnych  stránkach asociácie WWW.SCAE.BIZ   alebo na oficiálnych európskych stránkach www.scae.com

Všetkých troch víťazov teraz čaká náročná príprava na Majstrovstvá sveta v Londýne ( jun 2010 ) ,
kde sa budú snažiť predviesť svoje umenie a zaujať porotu na vrcholnom podujatí a pokúsia sa zabojovať o titul majstra sveta vo svojich disciplínach , kde o víťazoch sa bude rozhodovať z pomedzi viac ako 60 krajín ,kde sa národné šampionáty uskutočňujú . Taktiež sa započitavajú výsledky do celkového hodnotenia krajín o najúspešnejšiu krajinu . Šance Slovákov značne narastajú ,kedže doposiaľ bol na šampionát vyslaný resp.Slovensko malo zastúpenie iba v jednej disciplíne Barista .

 


21 . – 24 . január 2010 Incheba Danubius Gastro

Táto súťaž a víťazstvo je jedna z najpopulárnejších spomedzi všetkých a taktiež sa považuje za maximálny vrchol,ktorý je možno dosiahnuť , tak na domácej (rozvíjajúcej sa scéne ) alebo vo svete .

Výsledky , hodnota , prestíž a titul slovenského majstra v príprave kávy je medzinárodne uznávaný , víťaz okrem hodnotných cien , zabezpečeného štartovného , ubytovania a letenky má možnosť reprezentovať Slovensko , čo je možné iba za predpokladu , že sa stane víťazom národného kola ( slovenský barista 2010 ) . Majstrovstvá sa uskutočnia podľa presných stanov a kritérií medzinárodných pravidiel .

pozn*

v čase blízkom termínu majstrovstiev Slovenska sa uskutoční seminár , kde budú zodpovedané všetky otázky záujemcov ohľadne pravidiel , činností , neporušovania zásad správnej prípravy , čomu sa vyvarovať …….. dátum bude oznámený