latte art 2010

Latte ART ChampionShip 2010
Historicky prvý krát sa konala na slovenskej pôde súťaž s názvom Latte Art . Jedná sa o prípravu
drinkov technikou latte art . V tejto súťaži dominovali ženy , kde vo veľmi tesnom výsledku a po
krátkej porade rozhodcov bol víťazný titul udelený sl. Miriam Szabóolovej z hotelovej Akadémie v Nových Zámkoch s celkovým počtom bodov 18 , před súťažiacou Monikou Pálovou , ktorá kvoli súťaži pricestovala až z Írska , kde momentálne pracuje , s celkovým počtom bodov 18. Tretie miesto patri súťažiacej Martina Rapcová taktiež z Nových Zámkov . Gratulujeme

LA3top

*foto – zľava viťaz Miriam Szábóolova , Monika Pálová , Martina Rapcová

Taktiež patrí poďakovanie sponzorom , bez ktorých by nebolo možné súťaž organizovať a pomocnému tímu dobrovoľníkov a organizátorom . Všetky informácie o pravidlách , galériu , výsledky nájdete na oficiálnych  stránkach asociácie WWW.SCAE.BIZ   alebo na oficiálnych európskych stránkach www.scae.com

Všetkých troch víťazov teraz čaká náročná príprava na Majstrovstvá sveta v Londýne ( jun 2010 ) ,
kde sa budú snažiť predviesť svoje umenie a zaujať porotu na vrcholnom podujatí a pokúsia sa zabojovať o titul majstra sveta vo svojich disciplínach , kde o víťazoch sa bude rozhodovať z pomedzi viac ako 60 krajín ,kde sa národné šampionáty uskutočňujú . Taktiež sa započitavajú výsledky do celkového hodnotenia krajín o najúspešnejšiu krajinu . Šance Slovákov značne narastajú ,kedže doposiaľ bol na šampionát vyslaný resp.Slovensko malo zastúpenie iba v jednej disciplíne Barista .


21 . – 24 . január 2010 Incheba Danubius Gastro

V roku 2010 sa uskutoční nultý ročník tejto vo svete veľmi popupárnej súťaže . Pravidlá sú jednoduchšie,no súťaž nie je ani v najmenšom ľahšia . Dúfame a veríme , že aj na Slovensku vyrástlo pár umelcov , ktorí chcú svoje vedomosti ukázať ostatným .

Pravidlá

každoročne sa udejú minimálne zmeny v pravidlách ,zatiaľ sú rovnaké ako v posledný rok

  • suťažiaci majú 3 x 8 min . tento čas je roydlený do troch intervalov .prvých 8 minút je na prípravu pracoviska . v tejto súťaži nie sú potrebné dekorácie ,zdobenie , či obvzláštna príprava stola pre porotu .
  • hlavný čas – súťaž 8 min.   hlavná súťaž sa skladá z prípravy 3 x mocchacino , 3 x cappucino a 3 x voľný drink . všetko je to a rámci latte art t.j. ,že súťažiaci musí pripraviť vždy 2 identické nápoje,ktoré podáva súčasne porote , na zvolenom poradí prípravy nápojov nezáleží .